|
Titel: Hoofdremcilinder pompt niet maar zuigt lucht aan?? Bericht door: Sideburn op 23 April 2015, 19:54:55 Hallo,
Na een revisie van mijn hoofdremcilinder krijg ik geen druk bij het ontluchten van de remleidingen aan de vooras, sterker nog: als ik de remleiding losmaak aan de hoofdremcilinder en dan het rempedaal indruk bouwt hij geen druk op aan de aansluiting maar zuigt hij juist lucht aan! Bij de achteras bouwt hij wel gewoon druk op en kunnen de leidingen ontlucht worden. Iemand een idee wat dit kan zijn? Tijdens montage van de cups is de volgorde aangehouden zoals de doorsnedetekeningen aangeven en het lijkt me sterk dat we iets verkeerd om hebben gemonteerd. Gr. Hans Titel: Re:Hoofdremcilinder pompt niet maar zuigt lucht aan?? Bericht door: Rebel op 23 April 2015, 21:37:59 Heb je remschijven of trommels ?
Titel: Re:Hoofdremcilinder pompt niet maar zuigt lucht aan?? Bericht door: hummer op 24 April 2015, 11:21:32 Als ik het mij goed herrinner zitten er twee zuigertjes in. Misschien verkeerd om gemonteerd??
Gr. Erik Titel: Re:Hoofdremcilinder pompt niet maar zuigt lucht aan?? Bericht door: daddyphilipsen op 24 April 2015, 13:31:13 Er zit een klein retour gaatje in de aansluiting tussen voorraadpotje en de hrc en deze zal wel dicht zitten. Hierdoor krijg je geen remvloeistof in de hrc
Titel: Re:Hoofdremcilinder pompt niet maar zuigt lucht aan?? Bericht door: Rebel op 24 April 2015, 15:53:34 Dan heb je trommelremmen.
Kan zijn dat bij je remcilinders, 1 of beiden lek zijn. Of 1 van je wartels zijn niet goed aangedraait.(Kan ook de wartels onder je hoofdremcilinder zijn). Dan bouwt je hoofdremcilinder geen druk op. Titel: Re:Hoofdremcilinder pompt niet maar zuigt lucht aan?? Bericht door: Sideburn op 24 April 2015, 18:17:14 Schijfremmen met rembekrachtiger. De zuigers kunnen maar in 1 richting gemonteerd worden dus dat er iets verkeerd om gemonteerd is sluit ik haast uit. En op het achterste circuit komt wel druk dus dan moet de hrc ook druk opbouwen, toch? Ik heb de manchetten wel goed ingesmeerd met het speciale vet, misschien dat daardoor iets verstopt is geraakt? Ik zat ook nog te denken aan de aanslagschroef, misschien zit deze net voor de zuiger van het voorste circuit waardoor het achterste circuit wel druk opbouwt maar het voorste niet.
Hebben we hier een spcialist die mij kan vertellen of 1 van mijn theorieën kan kloppen of complete onzin is? Titel: Re:Hoofdremcilinder pompt niet maar zuigt lucht aan?? Bericht door: reusjep op 24 April 2015, 21:08:05 Je kunt de cups wel degelijk verkeerd monteren, maar dat geeft niet zomaar een zuigende werking dunkt het me. In plaats van dat één van de remcups (dus rubbers in je hoofdremcilinder) de vloeistof alleen maar voor zich uit kan duwen, wordt de vloeistof weggeduwd en sijpelt vervolgens langs de cup.
Daarnaast moet de remvloeistof bij schijven voor gewoon door kunnen lopen als je het pedaal niet intrapt. Als je een ontluchtingsventiel open zet, zou de remolie vanzelf moeten gaan stromen. Je zou even de remslang op dichtzitten kunnen controleren. Normaliter gaan enkel echt oude slangen dichtzitten van binnen, maar je weet nooit. Als er wel olie uit de leiding voor of na de remslang komt, kun je wellicht iets meer uitsluiten waar het probleem zit. Bedoel je met de aanslagschroef trouwens het boutje dat onderop in het midden van je hoofdremcilinder zit? Kan me moeilijk voorstellen dat die in de weg zit, maar bij twijfel toch misschien maar even losdraaien. Tip die ik kreeg van een monteur: als je bij het vervangen van een slang dus wil voorkomen dat al je remolie wegloopt moet je even dmv een hulpmiddel (in mijn garage een kitgreep met een hele lange pen erop en beugels om 'm achter het stuur te haken) je rempedaal goed ingedrukt houden. De directe doorgang van je oliereservoir naar je remleidingen wordt dan dichtgezet. De olie moet immers niet terug het reservoir in kunnen als je het pedaal intrapt, want alle olie die terugloopt kun je niet een remleiding in persen. Succes! |