|
Titel: LPG op welk blok? Bericht door: ThijsV op 13 December 2016, 15:19:22 Hallo allen, ik heb de knoop doorgehakt, en een Kadett B 1972 gekocht, ik haal hem pas in Januari op, hoe hij eruit ziet hou ik lekker geheim ;) wel wil ik op den duur misschien een nieuw 1.2 blok uit een Kadett E (Lekker makkelijk) of een CIH blok plaatsen, het gaat me er voornamenlijk om dat ik redelijk comfortabel (voor een kadett b dan) 120 op de snelweg kan pakken, mijn vraag is of de 1.2 uit een Kadett E zomaar op LPG kan, met solex of weber carbs (?) en of 120 dan te doen valt, alle suggesties zijn welkom!
Mvg. Thijs Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: Freek B. op 13 December 2016, 16:06:37 Ik heb een 1.1s op benzine loopt tot 140 (gps) en rijd (voorzover mogelijk) aangenaam 120.
Mijn is verteld dat er waarschijnlijk een C versnellingbak onder zit. (Dit heb ik niet gecontroleerd) Kadettje verbruikt gemiddelde 7.5L benzine (1 op 13.3) Met vouwwagen is dit 9L (1 op 11.1) Waarom wil je lpg? Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: Olaf op 13 December 2016, 16:16:07 Hoi Thijs,
Alvast gefeliciteerd met je nieuwe kadett, ik ben benieuwd als je hem hebt. Laat de foto's maar komen zou ik zeggen. Een motorwissel is goed te doen, er zit niet zo heel veel aan een kadett dus dat wil wel. Ik heb zelf een 1200SC uit een E-kadett in mijn B-kadett liggen. Dit vergt wel iets meer aanpassingen omdat het blok dwars in de E-kadett ligt en in de lengte in onze B-kadett. Een C-kadett blok is dan handiger. In de E-kadett heb je ook de 1200 OHC motor, deze past dus niet in de B-kadett (andere versnellingsbak aansluiting). Ombouw naar een CIH is een hele grote bak werk die niet zomaar te doen is, zoek maar eens op het forum, dit is al wel vaker uitgelegd. Waarom wil je de motor wisselen? Als het huidige blok niet meer goed is snap ik het maar als je wat meer pit wil zijn er ook nog wel andere mogelijkheden. Zoals het monteren van een dubbel uitlaatspruitstuk met dubbele uitlaat doet meer dan alleen een motorwissel. Zoek ook maar eens op het forum naar andere carburateurs, hier kun je ook leuke dingen mee. Ik heb zelf een 1100 sedan gehad met dubbele pijp en op benzine, hiermee haalde ik een top van 160 km/u op de teller (ongeveer 149km/u op de GPS), dus qua snelheid wil het wel redelijk hoor. Rijden op LPG doen onze kadettjes goed, ik rijd al jaren vrijwel uitsluitend op LPG en dit bevalt me goed. Ook de oude 1100 blokjes lopen er lang en betrouwbaar op. Groeten Olaf Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: ThijsV op 13 December 2016, 17:36:24 Mijn idee was dat de 1.2 vaker in de motorsport gebruikt werd, er zat in ieder geval een reden achter..., als het maar om de 120 gaat ;) dubbel uitlaatspruitstuk word het dan, heb ook het boekje ''maak uw opel sneller'' van Hack besteld, nadat ik daarover gelezen had hier op het forum. eigenlijk maar 1 reden voor de LPG, ik ben van plan om de auto als daily driver te gebruiken, dan is LPG gewoon een stuk goedkoper. ik las ergens hier op het forum dat als je niet over de 90 ging LPG niet veel aanpassingen vergte, maar als je van plan was om harder dan dat te karren er iets met de klepzittingen moest gebeuren? om alvast een topje van de sluier te lichten, het is een coupé ;D
Thijs Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: Sideburn op 13 December 2016, 20:45:11 Gas is om mee te koken, en diesel is voor tractors :P
Een belastingvrije oldtimer voor dagelijks gebruik en dan ook nog op LPG, lekker goedkoop rijden en maar om de 2 jaar op APK... Het spijt me maar ik kan er geen medelijden mee hebben als zo'n auto je in de winter in de steek laat, en geloof maar dat dat gebeurt. Zoiets heeft namelijk niets met liefhebberij te maken maar jammer genoeg wordt de B Kadett daar vaak voor misbruikt in Nederland. Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: ThijsV op 13 December 2016, 21:05:00 Citaat Zoiets heeft namelijk niets met liefhebberij te maken kan je beloven dat ik verliefd was op dit bakkie toen ik de hoek om kwam rijden en hem voor het eerst tussen al het moderne blik zag staan.Thijs Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: apex4x4 op 13 December 2016, 21:14:50 lekker goedkoop rijden en maar om de 2 jaar op APK... Het spijt me maar ik kan er geen medelijden mee hebben als zo'n auto je in de winter in de steek laat, en geloof maar dat dat gebeurt. Zoiets heeft namelijk niets met liefhebberij te maken maar jammer genoeg wordt de B Kadett daar vaak voor misbruikt in Nederland. Wat een onzin zeg, mijn auto rijd dan wel gewoon op benzine, ik geniet elke dag van mijn kadettje, maar omdat ik er ook mee in de winter rijd ben ik ineens geen liefhebber meer ??? Ik vind het juist een hele mooie ervaring om er juist in de wintermaanden mee te rijden.Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: Sideburn op 13 December 2016, 21:18:58 @OPEL1967: LPG zonder katalysator is net zo vervuilend als benzine zonder katalysator, CO2 uitstoot is bij LPG weliswaar lager maar de stikstofuitstoot is hoger.
Zeggen dat je LPG rijdt in een oldtimer om het milieu en je medemens te sparen?? Hahaha kom nou, zeg dan gewoon dat je een paar euro wil sparen. Zo houd je jezelf alleen maar voor de gek. Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: Jeroenvans op 13 December 2016, 21:23:40 buiten de discussie of een kadett een goede keus is voor een daily driver toch een paar tips (ik gebruik hem er niet meer voor omdat het toch wel veel sleutelen was en een nissan micra op LPG toch echt goedkoper en comfortabeler is bij 40.000 per jaar)
op lpg doen ze het goed. wel de tip om vaak kleppen te stellen, de uitlaatklep 0,05mm ruimer te stellen en de motor iets rijker af te stellen. doe je dit niet dan branden de klepzetels in en gaat hij heel snel heel slecht lopen. het alternatief is het vervangen van de kleppen en klepzetels. dit is een in mijn ogen kleine investering als je hem als daily gaat rijden en komt de levensduur en betrouwbaarheid te goede. verder is het verstandig om elektronische ontsteking te monteren omdat de benodigde vonkspanning bij LPG hoger ligt. daarbij is het fijn om betrouwbare ontsteking te hebben in je daily, ook mag de ontsteking een paar graden vroeger staan. wat betreft de lpg mixer is het systeem waarbij er een plaat onder de carburateur word gezet beter dan bijvoorbeeld een impco mixer bovenop de carburateur. de laatste kan bijdragen aan backfires. 1100 of 1200 motor maakt niet uit. Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: Sideburn op 13 December 2016, 21:37:27 @apex4x4: ik vind het nogal een verschil met jouw situatie; een complete uitvoerige restauratie met alle "verrassingen en uitdagingen" van dien of een Kadett aanschaffen en er een LPG installatie inlepelen.
Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: ThijsV op 13 December 2016, 21:38:32 @opel1967 helemaal mee eens, het is toch zo'n charmant bakkie, bedankt voor de tips verder, dit zijn de dingen waar ik naar zocht, dat, én de uitlaat ;) ik weet voor nu in ieder geval genoeg, helemaal top. mijn dank aan u allen is groot!
Mvg. Thijs Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: apex4x4 op 13 December 2016, 21:57:26 @apex4x4: ik vind het nogal een verschil met jouw situatie; een complete uitvoerige restauratie met alle "verrassingen en uitdagingen" van dien of een Kadett aanschaffen en er een LPG installatie inlepelen. Weet ik ook wel, ben het ook eens met jou reactie, was een beetje aan het plagen ;D ;D ;DTitel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: ockdet op 14 December 2016, 00:24:47 die van mij start zomer en winter gewoon op gas en rij er lekker alle dagen in . en het bevalt mij prima . iemand die het er niet mee eens is zijn probleem ik ben trots op mijn b kadett . en nog goedkoper ales iemand op een scooter :D :D :D :D :D :D :D en droog en warm ;D ;D
Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: kadett-b20 op 14 December 2016, 09:53:30 Ik heb jaren ervaring met het rijden op LPG. 15 jaar geleden was mijn "Nickname" op het Duitse B-Kadett forum niet voor niks LPG-Bombe ;D
Maar goed. Ik ben het helemaal met Jeroenvans eens: Als je zorgt voor een goede en betrouwbare ontsteking, regelmatig je kleppen stelt volgens de door Jeroen genoemde maten, dan kun je zeeeer lang met je 1100 of 1200 kadettje op gas rijden. Mijn eerste B-Kadett is na >400.000 km pas voorzien van een andere cilinderkop omdat de zittingen helemaal "op" waren (met name kleppen van de achterste 2 cilinders waren het ergst). Deze nieuwe kop is toen ook meteen aangepast voor LPG. Hierdoor ging de interval voor het stellen van de kleppen een stuk omhoog. Het ging hier overigens om een 12S automaat. Deze auto heb ik zelf ongeveer 120.000 km (probleemloos) op LPG gereden. Alleen wat problemen gehad met de ontsteking (speling op as, waardoor afstelling steeds verliep). De CIH motoren zijn ook zeer betrouwbaar op LPG te rijden. Dit heb ik ook ongeveer 6 jaar gedaan met een 1700N motor. Nooit aangepast voor LPG, alleen de uitlaatkleppen iets ruimer afgesteld. Hiermee reed ik zomer en winter. Startte altijd gewoon op gas, en heeft 1 keer in de steek gelaten: Een marter had 2 bougiekabels doorgebeten! In 6 jaar tijd had ik 130.000 km op LPG erbij gereden. En de motor was nog steeds 100%. Beide auto's zijn ingezet als dagelijkse (woon-werk) auto, en deden het perfect op LPG. Zomer en winter! Ik had overigens wel een "ring" tussen het luchtfilter en de carburateur, en niet de plaat onder de carburateur zoals Jeroen noemt. Deze ring wil wel eens los gaan zitten, omdat het materiaal van de carburateur nogal zacht is, en het luchtfilter best zwaar is. Het voordeel is wel dat de choke gewoon blijft werken, en het starten op LPG makkelijker is! Van backfire heb ik alleen las gehad toen de ontsteking verliep op de 12S Kadett: Lucht filter is er een keer vanaf geblazen, maar verder geen schade of zo. Tegenwoordig rijdt ik in een Suzuki Alto mijn woon-werk kilometers. Mijn Kadett en Rekord Car-A-Van zijn er nu alleen maar voor de hobby. Ik vind het sleutelen aan deze auto's nog altijd leuk, zolang ik het kan doen wanneer ik zin heb. Soms moest ik gewoon onderhoud doen aan mijn Kadett, omdat ik anders niet naar mijn werk kon de volgende dag. Daarom ben ik na 15 jaar gestopt met het dagelijks rijden van oude Opels.... Ralph Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: Jinny op 14 December 2016, 10:51:10 Ik zou deze auto's ook niet meer als dagelijkse auto gebruiken..
Gewoon voor de weekeindritjes.. Mooi genoeg.. Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: Jeroenvans op 14 December 2016, 11:53:18 Ik had overigens wel een "ring" tussen het luchtfilter en de carburateur, en niet de plaat onder de carburateur zoals Jeroen noemt. Deze ring wil wel eens los gaan zitten, omdat het materiaal van de carburateur nogal zacht is, en het luchtfilter best zwaar is. Het voordeel is wel dat de choke gewoon blijft werken, en het starten op LPG makkelijker is! met de plaat onder de carb werkt de choke ook gewoon, sterker nog hij werkt zelfs beter omdat het LPG in het versterkte vacuum word aangezogen en het mengsel dus rijker wordt door de choke te gebruiken. mijne start dus ook gewoon in de winter op LPG. het enige minpunt van de plaat tov de ring is dat de venturi iets versmalt word. Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: kadett-b20 op 14 December 2016, 12:39:49 OK Jeroen. Lijkt mij aannemelijk. Ik had begrepen dat het met een plaat niet werkte. Maar zelfs met mijn "ring" ben ik erg positief over het op LPG rijden van onze Kadettjes. Sterker nog: mijn huidige (benzine) kadett hikt en stottert regelmatig. Mijn LPG auto's liepen altijd vanaf starten tot uitzetten perfect rond, zonder hikken en stotteren, ook bij koude of haf warme auto!
Ralph Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: Jeroenvans op 14 December 2016, 13:52:24 nog een leuke toevoeging. ik heb zelf een LPG thermostaat ingebouwd. die zit in de uitgaande gas slang en de uitgaande waterleiding van de verdamper. zodra het gas 30 graden is word de waterkring geknepen. daardoor is de dichtheid van het gas constant en is de levensduur van al het rubber in de lpg installatie hoger.
ook blijft er meer warm water circulatie over voor de verwarming van het interieur. erg fijn in de winter Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: ThijsV op 14 December 2016, 15:29:48 erg behulpzaam dit allemaal, over een maand de auto voor de deur zetten, even uitgebreid voorstellen, en dan de LPG bij elkaar sparen, helemaal top! wat zijn de kosten om een LPG installatie in te bouwen? (evt met hulp van een van jullie die het wel vaker heeft gedaan, lijkt me toch net wat handiger ;))
Mvg Thijs Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: Jeroenvans op 14 December 2016, 16:56:22 voor ongeveer 700 euro heb je alle onderdelen nieuw.
je kan ook een aantal zaken 2e hands aanschaffen. maar een aantal onderdelen hebbben een "houdbaarheids datum" wat wil zeggen dan bijvoorbeeld de tank tot 10 jaar oud mag zijn op de dag van keuring. 9 jaar, 11 maanden en 30 dagen is dus OK maar 10 jaar niet meer. op de website van de RDW is alle info voorhanden om hier goede keuzes in te kunnen maken. denk ook buiten de normale kaders. een lpg-installatie in een oldtimer hoeft enkel aan EU normen te voldoen. G3 is niet van toepassing. daardoor mag je dus ook een set in polen of spanje kopen en inbouwen. dat kan een hoop geld schelen aangezien de prijzen in nederland hoger liggen dan eigenlijk zou moeten. Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: ThijsV op 14 December 2016, 19:48:28 gaat dit dan niet ten koste van de kwaliteit van de set?
Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: ThijsV op 14 December 2016, 19:54:24 Ik zie overigens online overal inlaatspruitstukken die gebogen zijn (http://www.rpower.be/~rpowerbe/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=10726&virtuemart_category_id=856) terwijl inlaatspruitstukken standaard gewoon rechtop staan? (http://imgs.advertentiex.nl/upload/Inlaatspruitstuk-opel-kadett-b-en-kadett-c-1-57854.jpeg) is er een verschil in prestaties tussen de twee?
Mvg. Thijs Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: kermitc op 14 December 2016, 20:16:06 1e in tunings spruitstuk voor dubbele weer.
2e standaard Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: ThijsV op 14 December 2016, 20:28:34 Gotcha, bedankt
Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: ockdet op 14 December 2016, 22:22:05 waar heb je die termostaat vandaan jeroen
Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: Jeroenvans op 15 December 2016, 08:32:15 waar heb je die termostaat vandaan jeroen mijn opa was ooit lpg onderdelen vertegenwoordiger en had er een 2 in zijn schuur liggen. beide zijn in gebruik. heb ze ook nooit kunnen vinden op internet. Titel: Re:LPG op welk blok? Bericht door: mcc_807 op 15 Januari 2017, 15:40:16 Los van of het technisch wel of niet goed is, heb ik zelf een berekening gemaakt met een moderne auto op lpg of de oldtimer op lpg.
In mijn geval bleek de oldtimer duurder te zijn dan een moderne, de moderne was zuiniger in verbruik, doordat het verschil in mijn geval groot was bleek de moderne auto inclusief de wegenbelasting goedkoper te zijn als de oldtimer. En dan nog niet eens rekening gehouden dat je meer moet sleutelen aan het oudje. |