Holland Kadett B Club Forum

Overige => Kletshoek => Topic gestart door: Olaf op 28 Mei 2008, 19:18:00



Titel: Op vakantie met de Kadett: 4005 KM door Europa
Bericht door: Olaf op 28 Mei 2008, 19:18:00
Dag mede Kadett Liefhebbers,

Aangezien Koninginnedag, Hemelvaart en Pinksteren dit jaar erg gunstig vielen zijn we twee weken op vakantie geweest....met onze kadett.

Goed voorbereid, auto goed nagekeken (enkele reserve dingen bij me, goed gereedschap, V-snaartje, olie, water enz) en dan is het tijd om te gaan! Spannend! Via Duitsland, Zwitserland, Liechtenstein naar Italie, en dan het gebied Toscane wel te verstaan.

Onderweg hebben we veel bekijks gehad, mensen die ons inhaalden met de duimpjes omhoog echt heel erg leuk. We hebben alle dagen erg mooi weer gehad, slechts een dagje regen.

De spannendste momenten voor onze Kadett waren toch wel de Alpen en de Apenijnen. We hebben hier klimmen en afdalingen gehad van 12%, en op enkele kleine buiten-af-weggetjes zelfs een klim van 20%. Hier moest je dus vaart houden in z'n één, en niet stoppen. Maar onze trouwe kadett heeft het gered (terwijl andere dure auto's langs de weg stonden te wachten op de hulpdiensten).

Na veel mooie dingen gezien te hebben en vol van alle indrukken weer door de Apenijnen richting de Oost-kust, Rimini en omgeving, toen nog een dagje naar San Marino en een dagje naar Milaan weer huiswaarts gereden.

De laatste dag hebben we doorgereden en waren we 's avond rond 23.00 thuis. Onze trouwe kadett heeft 4.005 km probleemloos afgelegd, in twee weken.

(http://home.deds.nl/~olafspoolder/KadettVakantie1.jpg)
Links onderin zie je hem staan op Liechtensteins grondgebied.


Voor de liefhebbers van statistische gegevens:

Opel Kadett Car-A-van 5-deurs
- Bouwjaar 1970
- 1200 CC S-motor
- Standaard 4 versnellingsbak
- Rondom Trommelremmen zonder bekrachtiger
- LPG, Gemiddeld verbruik 1 op 10,5
- Snelweg snelheid, tussen de 100 en 110
- Aantal positieve reacties onderweg: Bij 30 ben ik de tel kwijt geraakt

En natuurlijk hebben we nog enkele leuke vakantie foto's.


(http://home.deds.nl/~olafspoolder/KadettVakantie2.jpg)
De San Bernardino pas op 2066 meter hoogte.
(http://home.deds.nl/~olafspoolder/KadettVakantie3.jpg)
Een mooi uitzicht over het Toscaanse landschap.
(http://home.deds.nl/~olafspoolder/KadettVakantie4.jpg)
Ook de camping gasten waren onder de indruk van onze auto..
(http://home.deds.nl/~olafspoolder/KadettVakantie5.jpg)
De mooie Toscaanse natuur.
(http://home.deds.nl/~olafspoolder/KadettVakantie6.jpg)
En de grote olijfboomgaarden.
(http://home.deds.nl/~olafspoolder/KadettVakantie7.jpg)
Kamperen tussen de olijfbomen.

Uiteindelijk heb ik het gereedschap voor niks meegenomen.

Kortom, een heerlijke vakantie met onze betrouwbare auto.

Groeten Olaf


Titel: Op vakantie met de Kadett: 4005 KM door Europa
Bericht door: Gert op 27 Mei 2008, 13:46:00
m'n komplimenten (http://focusclub.nl/forum/images/smiles/fc_bravo.gif)
Mooie foto's van een eerste klas reis (http://focusclub.nl/forum/images/smiles/fc_smiley_abuv.gif)


Titel: Op vakantie met de Kadett: 4005 KM door Europa
Bericht door: OlympiaA op 28 Mei 2008, 13:54:00
mooi hoor!!!!!!!!!
je moet het lef maar hebben


Titel: Op vakantie met de Kadett: 4005 KM door Europa
Bericht door: Olaf op 28 Mei 2008, 14:15:00
Hoi Gert en OlympiaA,

Hartstikke bedankt voor de leuke reacties, vind ik erg leuk om te lezen. :{blink}

En met lef heeft het eigenlijk niets te maken, maar meer met een goede voorbereiding. Zorg dat je kadett in een goede conditie is. Thuis rij je ook duizenden kilometers zonder dat je hoeft te sleutelen toch? Als je alles goed controleerd (en tijdig vervangt) is je auto in een goede conditie en kan ie zo'n reis met gemak aan (natuurlijk niet op z'n staart trappen maar dat spreekt voor zich). Ik ben zelf iemand die (bijna) alles kan maken maar zelfs voor iemand met twee linker handen en een werkplaats handboek zijn simpele storingen onderweg makkelijk te verhelpen.

Wat natuurlijk ook gerust steld is een goede reisverzekering. In geval van pech wordt onze auto netjes terug gebracht naar Nederland en krijgen we vervangend vervoer (waarschijnklijk geen B-kadett :( ).

Hopelijk raken andere mensen geinspireerd door onze reis en gaan ze ook op vakantie met hun kadett, lijkt me erg leuk om te lezen.

Groeten Olaf


Titel: Op vakantie met de Kadett: 4005 KM door Europa
Bericht door: Cornel op 28 Mei 2008, 19:18:00
He Olaf

Helemaal goed
Waarom zou je het ook niet doen.
Echt mooie foto's
Zelf ben ik ook al eens in die buurt geweest van italie maar niet met de kadett.
Lijkt me wel een mooie ervaring om het op die manier te doen.