|
Titel: motor eruit tillen Bericht door: Max op 17 Juni 2010, 18:26:36 dag jongens..
Ik dacht ik ga mijn geplofte 12s er maar eens uit trekken.. Ik kom alleen niet uit welke bouten ik nou los moet draaien om dat ding eruit te krijgen.. er zitten er twee aan elke kant door het rubber heen in de lengte richting, maar die krijg je er niet uit als het gewicht van de motor er niet af is.. en dan zitten er allemaal spannende bouten in het blok, maar daar kom je bij de helft niet fatsoenlijk bij.. wat is wijsheid? Max Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: kadett-doc op 17 Juni 2010, 19:41:37 hallo Max, de 2 bouten aan elke kant, die moet je los maken. het beste is de motor in een takel hangen en als je die niet hebt en je hebt een mogelijkheid om een strop om een balk te maken dan krik je de auto iets op en hang dan de motor aan die strop waarbij je daarna de krik in hoogte iets laat zakken. dan komt het gewicht vrij en je kunt zo de bouten eruit halen.
chris Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: Max op 17 Juni 2010, 19:53:07 die balk moet neem ik aan ergens anders op steunen dan de zijkanten van de motorruimte? wat weegt het blok eigenlijk?
Max Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: kadett-doc op 17 Juni 2010, 19:58:42 die balk moet neem ik aan ergens anders op steunen dan de zijkanten van de motorruimte? wat weegt het blok eigenlijk? Max die balk wat ik bedoelde is eigenlijk van het dak, de motor weegt ongeveer 60 kg, met versnellingsbak ongeveer 85 a 90 kg. Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: Max op 17 Juni 2010, 20:02:10 Dus een balk op het dak vastmaken en dan aan het eind van die balk het blok hangen.. hmm.. hopen dat me dak niet doorzakt dan..
Max Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: Gert op 17 Juni 2010, 20:45:14 Chris bedoeld een strop aan de balk van het dak van je schuur; niet een balk op het dak van je kadett ;)
Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: Max op 17 Juni 2010, 20:57:07 ahaa.. ja ik werk buiten, vandaar het misverstand.. maar ik verzin wel even wat spannends dan..
Max Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: Gert op 17 Juni 2010, 21:22:53 Als een auto hoog staat altijd onder elk wiel 1 of 2 oude velgen (met banden erom) leggen; zeer stabiel, als hij valt , valt hij met het wiel in de binnenzijde van de bovenop liggende velg, en jij houdt altijd genoeg ruimte om ongedeerd te blijven.
Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: kadett-doc op 17 Juni 2010, 21:37:14 Als een auto hoog staat altijd onder elk wiel 1 of 2 oude velgen (met banden erom) leggen; zeer stabiel, als hij valt , valt hij met het wiel in de binnenzijde van de bovenop liggende velg, en jij houdt altijd genoeg ruimte om ongedeerd te blijven. Gert veiligheid staat bij mij ook hoog in het vaandel, dus als ik onder de auto moet werken staan bij mij de bokken eronder. die manta man heeft niet verder nagedacht, helaas. :) Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: Gert op 17 Juni 2010, 22:02:10 ja, heb ik ook, maar de stabiliteit van steunen vertrouw ik ook maar voor max. 99%; vandaar mijn velgenvoorraad.
Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: Michielh op 18 Juni 2010, 15:29:14 Ga anders eerst even zelf aan die balk hangen, even goed voelen of die een beetje doorbuigt. (je kan een laserpointer erop leggen die schijnt op de muur, dan kan je op die plek een streepje zetten, dan kan je ook tijdens het takelen kijken of je dak het houd, maar aangezien je op de meeste daken ook gewoon kan lopen moet 60-90 kilo geen probleem zijn.
Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: Jinx op 18 Juni 2010, 16:46:14 ik wist niet dat de motoren zo licht waren.
Als het niet goed lukt langs boven kan ik je aanraden om hem er onderuit te halen. Even genoeg zware dingen in de koffer leggen en assteunen onder de kriksteun achteraan, en je kan je front met 1 hand optillen! Edit: je vooras moet dan natuurlijk wel losgemaakt zijn (4 bouten van de as , remleidingen, versnellingsbak en alle bekabeling van de motor) Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: Max op 18 Juni 2010, 17:02:39 misschien is dat wel de beste optie.. Ik ga vandeweek wel even freubelen.. Bedankt jongens!
Max Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: Max op 23 Juni 2010, 16:30:43 Nou hebben we vandag met zn tweeen evenm lopen klussen.. De as is los, maar nu zit de stuurstang opstandig te doen.. hij lijkt te blijven hangen achter de motorsteun met een soort flens naar wat lijkt op een kruiskoppeling.. iemand een suggestie?
Max Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: kinuyakkii op 23 Juni 2010, 17:13:31 hallo wat moeilijk allemaal :-\
ik heb het blokje zo licht mogelijk gemaakt en hem met een strop onder het blok zo met de hand eruit getild (voor de auto een stevige houten tafel om het blok op te slingeren) is niet de manier maar het kan ;D ps om de bouten eruit te krijgen de krik onder het blok zetten . gr Paul Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: Max op 23 Juni 2010, 17:25:20 schijnbaar moet het dus kunnen om de as met blok erop onder de auto vandaan te toveren.. dat is wat we nu dus aan het doen zijn.. en we zijn er dus bijna, maar nog niet helemaal ::)
Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: Jinx op 23 Juni 2010, 18:00:04 Nou hebben we vandag met zn tweeen evenm lopen klussen.. De as is los, maar nu zit de stuurstang opstandig te doen.. hij lijkt te blijven hangen achter de motorsteun met een soort flens naar wat lijkt op een kruiskoppeling.. iemand een suggestie? Max als je onderstaande flens bedoelt. Als je de bout aan de bovenkant er volledig uit neemt (die door die spanring zit, links op de fotos). Dan kan je de stuurstang uit deze flens halen. (http://img411.imageshack.us/img411/732/imag00232325091.th.jpg) (http://img411.imageshack.us/my.php?image=imag00232325091.jpg) (http://img413.imageshack.us/img413/8268/imag00242372752.th.jpg) (http://img413.imageshack.us/my.php?image=imag00242372752.jpg) Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: Gert op 23 Juni 2010, 18:23:12 Dan kun je de stuurstang binnen in de auto losmaken en een beetje omhoog trekken (pas op de palletjes van de richtingaanwijzer, trek je te hard, dan kun je deze vernielen.
Beter is (heb ik gehoord) het stuurhuis van het aslichaam los te nemen (2 klembeugels=4 boutjes). Dit geeft voldoende speling om de stuurstang uit het stuurhuis te nemen. Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: kadett-doc op 23 Juni 2010, 18:47:48 gewoon weg iemand erbij vragen die het weet voordat er nog ongelukken gebeuren ;)
Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: Max op 23 Juni 2010, 20:31:18 ik had die spanring gezien, dus dat aan we vrijdag maar eens even proberen dan.. alvast bedankt jongens!
Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: cluseau op 26 Juli 2010, 19:03:59 Wat moeilijk allemaal, ik heb de motorsteunbouten er gewoon uitgehaald door een krik onder de moetor te zetten en tegelijk aan de bouten voelen of ze vrijkomen. Het meest lastige is de bout van de bak net achter de ontsteking. Door de rembekrachtiger kom je daar heel lastig bij. Ik heb een platte ringsleutel onder een hoek van zo'n 15 graden gebogen waardoor het een stuk makkelijker ging. (achteraf de sleutel labelen met kadett bak ;D) Als hij rondom los is til je hem met z'n tweeen zo uit. Neem een 4x7 balkje iets langer dan de auto breed is. Leg deze over de spatboarden en bind de motor daar aan vast.
Frans. Titel: Re:motor eruit tillen Bericht door: Max op 27 Juli 2010, 16:10:34 Hij is er uiteindelijk op buitengewoon onorthodoxe wijze uitgekomen! Nogmaal bedankt voor alle hulp!
|