Holland Kadett B Club Forum
14 Oktober 2026, 02:51:32 *
Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Nieuws:
 
   Startpagina   Help Zoek Kalender Inloggen Registreren  
Pagina's: [1]   Omlaag
  Print  
Auteur Topic: Remklauw reviseren  (gelezen 10184 keer)
0 geregistreerde leden en 1 gast bekijken dit topic.
reusjep
Hero Member
*****
Berichten: 603


Bekijk profiel
« Gepost op: 28 September 2012, 19:52:18 »

Omdat één van de klauwen van de gouden Kadett vast bleef zitten (Naar rechts trekken en een aardig warme velg) heb ik me een revisiesetje aangeschaft. Ook voor de andere kant, maar die doet het nu nog, dus die komt later.
Nu wil ik de vier bouten die in de klauw zitten eruit hebben zodat ik de bussen aan weerskanten schoon kan maken. - Bij het revisiesetje zitten ook nieuwe ringen voor intern.

Echter, dat is niet zomaar een torx boutje dat daar doorheen zit. Een Torx 30 past er niet in, een Torx 25 met erg veel speling.
Klopt het dat het een Polydrive is? Dat is een Torx met rechtere tanden.
http://en.wikipedia.org/wiki/Polydrive#Polydrive

Zo nee, weet iemand waarmee ik die beestjes los kan krijgen?

Gelogd
ton z
Gast
« Antwoord #1 Gepost op: 28 September 2012, 20:04:09 »

tussen t25 en t30 heb je nog een tussenmaat t27 of 28?
past die niet want het zijn volgens mij wel torx bouten

groet ton
Gelogd
Gert
Hero Member
*****
Berichten: 2546



Bekijk profiel WWW
« Antwoord #2 Gepost op: 28 September 2012, 20:51:09 »

Ik heb ergens gelezen, dat men de twee klauwhelften beter niet zelf moet scheiden, maar dat dit beter aan een revisiebedrijf
kan worden overgelaten.
De reden hiervoor weet ik niet meer precies; had te maken met dichting en aanhaalmoment (zeer hoog) dacht ik.

Zie hier:






overgenomen uit:

Gelogd

Olympia A 1.1SR 1969 kleur L230 (silberblaumet.) vinyl dak
Jeroenvans
Hero Member
*****
Berichten: 1342



Bekijk profiel
« Antwoord #3 Gepost op: 28 September 2012, 21:09:34 »

zal dan inderdaad wel een niet standaard kop zijn en dus geen torx
Gelogd

Kadett B L "super" 1968 LPG
Oly
Sr. Member
****
Berichten: 354


Bekijk profiel
« Antwoord #4 Gepost op: 28 September 2012, 21:57:42 »

Mogen volgens de vraagbaak ook niet van elkaar. Ik denk dat er een 12 kantige inbus in zit, een triple square. Deze wordt ook in de CIH motor gebruikt.
Gelogd

Nooit hersteld van het B-Kadett virus (besmetting met 86-90-UU op 24-09-1980)
Corsa A VAN 1.4SI
Olympia A 1970 15S, onder handen (restauratie)
Kadett A 1965, roestoratie, OHV speeltuin, even in de wacht.
reusjep
Hero Member
*****
Berichten: 603


Bekijk profiel
« Antwoord #5 Gepost op: 28 September 2012, 23:14:01 »

Te laat, ik heb alles er al in zitten. Zal de bouten morgen nog een keer aanhalen. Knipoog

Torx T27 past goed, daarmee is zonder meer de kracht te zetten om ze los te krijgen zonder de kop om zeep te helpen. En vastzetten ook.
Dat is dus een mooie om te onthouden mochten andere mensen zich eraan wagen. (Er is dus niemand die met remklauwen is gaan spelen en een revisiesetje geprobeerd heeft?)
Gezien de kwaliteit van de bouten geloof ik dat dat aanhaalmoment wel klopt. Is het -los van het feit dat ik toch bezig ben- het verstandigst ze te vervangen?

Bij het revisiesetje van Opel-Classic-Parts zit netjes een zakje rood rubbervet, een nieuw ontluchtingsventiel en de twee afdichtringetjes voor de binnenkant.
Het is trouwens ook niet mogelijk om zonder de twee helften te scheiden de rubber ring en de kous te vervangen, laat staan de bus zodanig op te poetsen dat de zuiger er weer vrij in kan bewegen.

@Oly: De triple square zit bij de OHV motortjes onder andere bij het inlaat- en uitlaatspruitstuk, origineel tenminste. (Toch?)

Bedankt voor alle tips! Zal kijken of ik morgen ter illustratie nog wat foto's kan posten.

Gelogd
Jinx
Sr. Member
****
Berichten: 407



Bekijk profiel WWW
« Antwoord #6 Gepost op: 29 September 2012, 14:29:05 »

Het is inderdaad een spline/tripple square. Kop, vliegwiel en uitlaat gebruiken ze ook (maar dan groter formaat)
Gelogd

Oly
Sr. Member
****
Berichten: 354


Bekijk profiel
« Antwoord #7 Gepost op: 30 September 2012, 15:51:22 »

Triple square wordt op meer plekken gebruikt, maar niet altijd consequent. Wordt wel altijd gebruikt voor montage van de remschijven zover ik dat gezien heb.
Gelogd

Nooit hersteld van het B-Kadett virus (besmetting met 86-90-UU op 24-09-1980)
Corsa A VAN 1.4SI
Olympia A 1970 15S, onder handen (restauratie)
Kadett A 1965, roestoratie, OHV speeltuin, even in de wacht.
reusjep
Hero Member
*****
Berichten: 603


Bekijk profiel
« Antwoord #8 Gepost op: 30 September 2012, 20:53:40 »

Ik geloof niet dat dat voor de remklauwen van onze Kadettjes geldt.
In ieder geval niet voor de 4 klauwen die ik in handen heb, al is dat niet representatief, uiteraard. Knipoog
Gelogd
Gert
Hero Member
*****
Berichten: 2546



Bekijk profiel WWW
« Antwoord #9 Gepost op: 30 September 2012, 21:34:29 »

De remklauwen die ik heb liggen hebben een 6-puntige "torx"(?); de veeltand die op andere (deels bovengenoemde) plekken zit heeft 12 "tanden".
Gelogd

Olympia A 1.1SR 1969 kleur L230 (silberblaumet.) vinyl dak
Pagina's: [1]   Omhoog
  Print  
 
Ga naar:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines