Zoals jullie waarschijnlijk weten ben ik de laatste tijd vaak bezig met het opzetten van het kentekenregister voor de Kadett-B en Olympia-A. Hierdoor krijg ik regelmatig mailtjes met foto's en kentekens van auto's om deze ook op te nemen in het kentekenregister. Soms zitten daar berichten bij die speciale aandacht krijgen van mij.
Zo ben ik een aantal weken geleden in contact gekomen met Marcel van Bureau Beeldvisie. Marcel en zijn collega's zijn specialisten op het gebied van hoogbegaafdheid en beelddenkers. Met name kinderen die hoogbegaafd zijn, worden vaak door hun omgeving niet of verkeerd begrepen. Dit zorgt er dan voor dat deze kinderen sociaal en/of emotioneel gebied, problemen kunnen krijgen.
Om dit probleem te voor komen is het belangrijk dat deze kinderen met andere (hoogbegaafde) kinderen in contact komen, zodat ze niet in een isolement terecht komen.
Hiervoor heeft bureau beeldvisie een aantal projecten gestart. Een daarvan is het project autotechniek.
Hierbij gaan kinderen van 8-12 jaar een oldtimer restaureren (ja ja een B-kadett!). Hieronder volgt een stukje over dit project van hun eigen website:
SKIP (Smart kids In Projects) - Autotechniek
Tijdens het project autotechniek gaan we met de SKIP-kids een ware oldtimer restaureren.
Tijdens deze restauratie zullen we vanzelf allerlei onderdelen van de autotechniek en autoherstel tegenkomen.
Voor dit project is een echte Opel kadett type B uit 1971 beschikbaar, waar van alles aan herstel, verbeterd en opgeknapt dient te worden.
Als inleiding zal aandacht worden besteed aan verschillende soorten motoren en de werking hiervan.
Tijdens de restauratie zullen we dingen tegenkomen als :
- Motortechniek
- Elektra en verlichting inclusief aansluitschema's
- Plaatwerk
- Lassen en solderen
- Het inbouwen van elektrische onderdelen als lampen, radio, speakers en mistlampen
- Plamuur en spuitwerk
- Auto en APK controlepunten
- En wellicht je eerste rijervaring in een echte oldtimer
Kortom een zeer uitdagend en leerzaam project. Bedoeld om kennis op te doen, maar zeker ook te werken aan je gevoel van "kijk eens wat ik kan", het samenwerken met "peers" en het eventueel maken van nieuwe vrienden ook buiten de SKIP projectgroep.
Dit project zal worden begeleid door :
- Sandy (Bureaubeeldvisie)
- Marieke (Docente)
- Johan (Techneut op het alle gebieden en in bijzonder onze lasexpert)
- Marcel (Trotse eigenaar van de kadett en technisch rijk onderbouwd)
Omdat er voor het plaatsen van foto's van kinderen toestemming moet zijn van de ouders, plaats ik hier geen foto's waar de kinderen bezig zijn, alleen foto's van de kadett waar ze aan werken, en een link naar het foto-album van dit project. Hier zijn dus echt kinderen van 8-12 jaar een B-kadett APK-waardig aan het maken!
Linkje naar foto-album:
http://www.bureaubeeldvisie.nl/album_autotechniek/index.htmlEn wat foto's van de kadett:





Deze kadett wordt dus weer APK-klaar gemaakt door kinderen van 8-12 jaar!Ralph