Ik heb eens een "handleiding" over het dashboard demonteren geschreven, nogal lang

, maar plaatsen gaat sneller dan herschrijven



1.
klep dashboardkastje verwijderen (4 boutjes/schroeven op de scharnieren) en het "kastje" er uit halen (3 schroeven bovenlangs + 1x links + 1x rechts)
2.
Tellerunit eruit halen: eerst onderlangs naar de achterzijde van de km-teller en de kabel hiervan losdraaien (kan met de hand) en uit de teller trekken.
De unit kun je nu uit het dashboard trekken; hij zit met 4 klembeugels in het plaatwerk vast. Aan de rand van de klokken trekken en als je wat ruimte
om de unit krijgt, de vingers hierachter en rustig (maar krachtig ) trekkracht uitoefenen. De klembeugels vliegen bij het loskomen graag weg en verstoppen zich
dan achter het dashboard op de gekste plekjes. Indien mogelijk de beugels erbij bewaren omdat deze makkelijk zoek raken.
Als de unit los ligt, kun je de stekkers achter de unit losnemen (gaat vaak nogal stroef, voorzichtig wrikken).
3.
Ik heb je twee JPG's bijgevoegd: de rode cirkels zijn boutjes waar moertjes (8 mm. ) opzitten, de blauwe cirkels zijn klemmen die door het plaatwerk steken.
De onderste bekleding: (op de JPG's het bovenste stuk)
-eerst twee kruiskopschroeven door twee metalen lippen onder het dashboard, 1xonder de ventilatorschakelaar en 1xrechtsonder de aansteker.
-dan 2 moertjes aan de achterzijde. Moertje 1 via dashboardkastjeopening helemaal rechts, moertje 2 door tellerunitopening helemaal links (zie ook op JPG)
-nu zit hij nog met 6 klembeugeltjes vast op het plaatwerk. Niet aan het kunststofdeel zelf trekken omdat het hardschuim dan makkelijk breekt op het smalste punt.
Je kunt de klembeugeltjes goed vinden/voelen door de teller-en kastjeopening en ze zo vanbinnenuit terugduwen. Dan kan dit deel eraf.
4.
Het bovenste deel (Op de JPG's het onderste stuk)
-met 4 boutjes met M8 moertjes langs de bovenrand vastgezet (door tellerunitgat te bereiken) en daarbij met 3 klembeugeltjes door het plaatwerk.
ook goed te vinden en terug te duwen. Deel kan er dan af (schakelaar ventilator en eventueel schakelaar achterruitverwarming kun je er uitduwen)
5. Handels verwarming.
-deze unit zit dacht ik met 2 of 3 boutjes/moertjes vast ?? effe vergeten.
de onderste (dacht ik uit m'n hoofd) staaldraad loopt naar de klep onder/bovenverwarming en de bovenste (warm/koud) loopt naar de kraan onder de motorkop bij de
verwarmings/warmtewisselaar. Deze beide klemmen losmaken, en dan kan dit deel er ook uit.