de bladveer word toch aan de vooras vastgebout, dit blokkeerd zijwaardse beweging...
[/quote]
Ik heb zo'n 15 jaar met shakles rond gereden, wel niet in een opel maar op mijn 4x4 wagens, deze waren veel extremer dan die kleine shakles voor de opel omdat bij de 4x4 deze ook nog eens open konden klappen.
Omdat de rubber bushings die in de shakles zitten heel flexibel zijn heb je inderdaad een heel klein beetje zijwaardse beweging op de wielen, dit is met rijden haast niet te voelen.
Om dit op te lossen moet je inplaats van rubber bushings, polyurethane bushings er in te zetten, deze zijn veel stugger en je krijgt hierdoor een veel betere wegligging.
Hier zie je een beetje hoe shackles gemonteerd zitten op bladverenvan mijn 4x4, is bijna het zelfde als bij de opel

Ps: kijk wel uit bij opel dat je smalle velgen hebt, als de bladveer inveert komen de shackles naar buiten toe, als de shackles te ver naar buiten toe klappen (schommelen) dan komen deze tegen de velg aan
